Gebeliği riske eden durumlar nelerdir, Gebelikte Çalışma, Spor ve Plates Özellikle bir gebenin erken gebelik durumunda hamile olduğunu unutmaması gerekir. Ani hareket, ağır kaldırmak, bir yere uzanmak, topuklu giymek, dar pantolon giymek, kötü beslenmek, alkol ve sigara gibi birçok faktörden uzak durmalı. Özetle ilk üç ayda kanaması var ve düşük tehlikesi varsa cinsel birliktelik olmamalıdır. Özetle çalışan hanımlar için işe gitmesinde sıkıntı olduğunu düşündükleri durumlar şiddetli kusma ve kanama tabiki işe gitmelerini istemiyoruz. Bu anlamda kendilerine destek rapor veriyoruz.

Ancak kanaması yok, çok yaşam performansını bozacak gebeliğin bulguları halsizliği kusması yoksa işe gitmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Gebeliğin ilk 3 ayında çok yoğun çalışmak, yoğun tempoda spor, kondisyon aletlerinin kullanılması, uzun yürüyüşler çok önermiyoruz.

Çünkü bir gebenin ilk üç ayda özellikle dinlenmeye bol bol gerekirse günün 24 saatinin 20 saati uyumaya ihtiyacı vardır. 3. aydan sonra sonra balayı dönemi başlar ve bu balayı döneminde kilo kontrolü ve özellikle de yürüyüşler bir gebenin yapabileceği pilates ve benzeri sporları öneriyoruz.

DİĞER VİDEOLAR